Przyszłość programowania aplikacji Webowych oraz tworzenie systemów w .NET z naciskiem na wysoką wydajność

Integra Software

Wraz z Politechniką Koszalińską organizujemy spotkanie w dniu 25.01.2022r. w godzinach 14.00 – 16.00. Opowiemy m.in. o ciekawych technologiach dotyczących programowania aplikacji Webowych. W trakcie każdej części spotkania przewidzieliśmy blok Q&A.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o godzinie 14.00 do Politechniki Koszalińskiej, budynek WEiI przy ul. Śniadeckich, sala 101B. Spotkanie ma charakter otwarty. Prowadzącymi będą Marcin Borecki Microsoft Regional Director, Architect Cloud / AI – oraz Tomasz Dzidek Integra Software Architect.

I część:

14.00-15.00 – Jak świat widzi przyszłość projektowania / programowania aplikacji Webowych (WebAssembly/Blazor/gRPC/Azure Cloud) – i jak Microsoft się do tego przygotował

Prowadzący Marcin BoreckiMicrosoft Regional Director , Architect Cloud / AI – od 14 lat związany z firmą Microsoft. Pracował przy takich produktach jak Internet Explorer, SharePoint, Windows oraz Azure Cloud. Z ramienia Microsoftu uczestniczył jako Architekt Zewnętrzny w projektach m.in. dla Vienna Insurance Group, AXA Insurance, FCA Bank. Obecnie pełni rolę Microsoft Regional Director – współpracuje z grupami produktowymi Azure Cloud i .NET opiniując i budując strategię rozwoju produktów. Nadal aktywnie działający jako „Programista zakładowy” tworząc rozwiązania dla Klientów oparte o (modularne)monolity i mikroserwisy wykorzystując z rozsądkiem „zabawki” jakie daje środowisko .NET i Chmury Google, AWS i Azure. W wolnych chwilach pasjonat poznawania technologii i szukania dla nich sensu „istnienia”.  Idealista wierzący w to, że łatwiej się programuje rozumiejąc technologie, z których się korzysta. Fan sztucznej inteligencji interesujący się nie tylko budowaniem modeli, ale też prawnym aspektem działania AI w naszym życiu. W przeszłości lider społeczności –  współtwórca społeczności .NET, SQL Server i Azure Cloud. Doradca dla CEO, CTO oraz CIO w kwestiach rozwoju aplikacji i zarządzania cyklem życia aplikacji, współpracuje z Dyrektorami Generalnymi i Zarządami firm w obszarach strategicznego planowania i mapowania biznesowych założeń na obszar IT. Mówca, mentor i członek rad nadzorczych spółek technologicznych w Polsce i USA.

II część:

15.00-16.00 – Dowiedz się jak tworzyć aplikacje w .NET wykorzystujące więcej niż jeden rdzeń/procesor – 9/10 programistów tego nie wie 😉

Prowadzący Tomasz Dzidek – Integra Software Architect, Team Leader Senior Developer – architekt systemów, programista z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w dużych projektach m.in. dla takich firm jak Multimedia Polska, Eurocash, Media Expert, Stock, MileniumBank. Posiada szeroką i praktyczną wiedzę na temat wielu nowych technologii dotyczących m.in. rozproszonych aplikacji opartych o środowisko chmurowe. Jako Team leader zespołu kierował pracami programistów z nastawieniem na jakość, efektywne kodowanie i stosowanie dobrych praktyk. Specjalista od rozwiązywania tzw. trudnych problemów i optymalizowania wydajności aplikacji. Preferuje technologie i narzędzia właściwe do praktycznych potrzeb danego projektu. Zwolennik „rozumienia jak działają technologie”, z których korzysta się podczas codziennej pracy. Posiada praktyczne doświadczenie w technologiach C#, ASP.NET, ASP.NET MVC, Win Forms, WPF, WCF, .NET Core, JavaScript, jQuery, CSS, Web Services, Digital signature, IIS, LINQ, NHibernate, Entity Framework, Python, MS SQL Server, Oracle Database.