Integra Katalog DVD 5.0

Elektroniczny katalog i cennik części samochodowych

Katalog Integra DVD

Integra Software

Integra Katalog DVD 5.0 z cennikiem dostawcy i systemem zamówieniowym online ułatwia szybkie i sprawne wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych. Pozwala na dobór asortymentu wg pojazdów, silników oraz numerów katalogowych. Zawiera dane katalogowe z systemu dostawcy oraz bazy TecDoc mi.in. opisy techniczne, zamienniki, zdjęcia, instrukcje montażowe, informacje o zastosowaniu w pojazdach, cennik części.  System wymiany danych online zapewnia informację dostępnym u dostawcy asortymencie. Integra Katalog zawiera mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z obszerną bazą danych Katalogu (TecDoc).

katalog i cennik części Integra Katalog DVD z systemem zamówień

Zalety Katalogu

  • Wyszukiwanie części wg pojazdów, silników, numerów katalogowych, nazw, indeksów, itp.

  • Aktualne informacje online dotyczące ceny oraz dostępności części zamiennych

  • Integracja cennika dostawcy z danymi bazy TecDoc (ok. 20 milionów referencji)

  • Zamienniki, zastosowanie w pojazdach, wyszukiwanie po numerach użytkowych, OES

  • Dane techniczne, zdjęcia i rysunki poglądowe, instrukcje montażowe części

  • Wiele przydatnych funkcji usprawniających składanie i realizację zamówień u dostawcy

  • Rozliczenia z dostawcą, obsługa reklamacji, informacje o akcjach promocyjnych

  • Sprawna aktualizacja cennika przez Internet oraz możliwość aktualizacji offline

  • Integracja z programem do obsługi firmy (warsztat, sklep, magazyn itp.)

katalog i cennik części Integra Katalog DVD

Integra Katalog DVD 5.0 pozwala na szybkie i sprawne wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych. Zadaniem tego programu jest zapewnienie maksymalnego wsparcia w zakresie zaopatrzenia w części zamienne.

Jest to system zaawansowany pod kątem dostępnych funkcji, a zarazem łatwy w obsłudze. Zapewnia m.in.: aktualny i szeroki zakres informacji o dostępnym asortymencie, dostęp do informacji o stanach magazynowych poprzez nowoczesny system wymiany danych online, prosty i szybki wybór asortymentu, wyszukiwanie części zamiennych według wielu parametrów, dostęp do bazy zamienników dostawcy i producentów części, itp.

Mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z bazą TecDoc

Integra Katalog DVD 5.0  zawiera mechanizmy umożliwiające powiązanie asortymentu dostawcy z bazą TecDoc – jest to jeden z najlepszych na rynku programów pod względem funkcjonalności dotyczącej wykorzystania danych zawartych w tej bazie.

W programie Integra Katalog DVD 5.0 dostępne są liczne informacje dodatkowe dotyczące części. Są to m.in. dane techniczne, referencje TecDoc, numery OES, zastosowanie części w pojazdach, itp. Dostępne są także informacje o zamiennikach, co pozwala na dopasowanie części o określonej cenie do oczekiwań i możliwości klienta, zastąpienie części której aktualnie nie ma w magazynie dostawcy, itp.

katalog Integra DVD zrzut ekranu
Katalog części zamiennych TecDoc

Dzięki zaawansowanej integracji programu Integra Car/Truck7 z katalogiem TecDoc, mamy możliwość automatycznego dodawania do zlecenia lub kosztorysu wybranych w katalogu TecDoc części zamiennych. Korzystanie teraz z katalogu TecDoc jest łatwiejsze ze względu na automatyczną identyfikację pojazdu, dzięki której pomijamy ręczny wybór marki, modelu i wersji pojazdu. Dobierając części do zlecenia lub kosztorysu mamy pewność, że prawidłowo zostały wybrane w/w parametry związane z naprawianym pojazdu.

Dzięki dynamicznej wymianie danych, użytkownicy uzyskują szybki transfer danych pomiędzy programami bez konieczności pracy na czasochłonnych i niewygodnych plikach wymiany danych.

Funkcje online

Liczne funkcje online dostępne w Katalogu pozwalają na szybką wymianę danych przez Internet. Jest to m.in. kontrola dostępności części i dostęp do pozostałych informacji o asortymencie dostawcy. Kolejna funkcja online to szybka aktualizacja Integra Katalogu. Aktualizowane są m.in. stany magazynowe, grupy towarowe, lista producentów części oraz importowane są dane dot. towarów (nazwy, statusy, numery katalogowe,  itp.), aktualne symbole obce, nr katalogowe producenta pojazdu, zamienniki części, itd.

katalog Integra DVD zrzut ekranu

Dobór części według pojazdu

Katalog części zamiennych TecDoc

Ponieważ części zamienne najczęściej wyszukiwane są wg pojazdu, w programie dostępne są następujące filtry: producent poj., model, opis modelu/typu, rodzaj paliwa, rok produkcji, pojemność, moc silnika.

Duża liczba kryteriów pozwala na dokładniejszą identyfikację pojazdu i szybsze jego wyszukanie. Następnie  wybierana jest grupa asortymentowa towaru – poprzez “drzewko” z asortymentem lub też za pomocą ikon.

Po wyborze grupy asortymentowej wyświetlana jest lista producentów oraz informacje dotyczące ilości znalezionych pozycji w katalogu i w ofercie dostawcy. Możliwe jest wyświetlenie szczegółowej listy znalezionych towarów dla wybranego producenta lub dla wszystkich producentów widocznych na liście. Wszystkie znalezione części są wyświetlane wraz z cenami i stanami magazynowymi (dotyczy towarów dostępnych u dostawcy).

Dobór części według numeru artykułu

katalog Integra DVD zrzut ekranu

Drugim sposobem doboru części jest wyszukiwanie wg numeru artykułu. Dostępne są filtry: Dowolny numer, Nr kat., Nr OES, Nr użytkowy. Możliwe jest wyszukiwanie towarów gdy znana jest tylko część numeru oraz wyszukiwanie po numerze artykułu konkurencyjnego. Funkcja ta pozwala na wyszukanie dostępnych u dostawcy zamienników, które nie są dostępne w ofercie.

Dobór części według silnika

Kolejną metodą wyszukiwania części jest wybór wg silnika.

Do dyspozycji są liczne filtry: Producent, kod silnika, Typo silnika, Rok produkcji, Rodzaj paliwa, Oznaczenie handlowe silnika, Pojemność, Moc silnika, które pozwalają na dokładne określenie parametrów.

katalog Integra DVD zrzut ekranu

Zdjęcia i instrukcje montażowe

Na liście widoczne są także ikony informujące o dostępności zdjęć i instrukcji montażowych poszczególnych części. Instrukcje montażowe można wydrukować i przekazać mechanikowi.

Możliwe jest także porównanie dwóch zdjęć części, ułatwiające dobór np. klocków hamulcowych oraz wyświetlenie dwóch zdjęć jednego artykułu. Wybrane części można zamówić bezpośrednio z poziomu Integra Katalog (opcja Dodaj do zamówienia).

katalog Integra DVD instrukcje

Wymagania sprzętowe

wymagania sprzętowe

Pomimo wielu funkcji i zaawansowanego interfejsu użytkownika, optymalizacja programu umożliwiła zdecydowane obniżenie wymagań stawianych komputerom, na których pracuje system Integra 7.

Nasi Klienci