Rekomendacja firmy Waldex

Integra Software

Rekomendacja firmy Waldex

Firma PPUH Wladex jest rodzinnym przedsiębiorstwem, na rynku jesteśmy od 1994 roku. Na początku zajmowaliśmy się hurtową sprzedażą olejów i smarów. Obecnie pod jednym szyldem prowadzimy również serwis samochodowy i sklep z częściami.

W chwili rozszerzenia działalności pojawił się problem niewydolnego systemu sprzedaży. Chcieliśmy spiąć jednym narzędziem kilka rodzajów działalności i szeroki asortyment. Trudno nam było wybrać konkretny program ze względu na fakt że żaden nie był dostatecznie uniwersalny dla naszych potrzeb. Konieczność ewidencjowania pojazdów i zleceń warsztatowych nie zawsze szła w parze z rozbudowanymi modułami magazynowymi. Tkwiliśmy w martwym punkcie.

W 2009 roku na targach TTM w Poznaniu przez przypadek nawiązaliśmy współprace z firmą Integra Software. W niedługim czasie zdecydowaliśmy się na zakup ich najnowszego produktu czyli programu Integra Car 7.

Bez problemu przeprowadzono migrację danych. Obawialiśmy się tego ze względu na rozbudowaną bazę towarową. Cała operacja odbyła się zdalnie bez naszego udziału. Po fakcie nie było żadnych problemów z obsługą rekordów zaimportowanych ze starego programu.

Podział na moduły sprawia, że użytkujemy tylko te elementy systemu, które są nam potrzebne. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy funkcjami które nie mają nic wspólnego z naszą działalnością, te zbędne są  po prostu niewidoczne. Moduły sprawiają, że obsługa jest prosta, wręcz intuicyjna. Nie nastręcza problemów nawet pracownikom nie mającym doświadczenia w pracy z komputerem.

Najważniejsze dla nas funkcje to możliwość tworzenia własnych raportów, pod kontem takich danych jakich oczekujemy. Samodzielnie kreujemy filtry na podstawie których otrzymujemy raport w takim zakresie i z takimi danymi jakie są nam potrzebne w danej chwili. Innym ważnym elementem jest możliwość komunikacji z katalogami hurtowni części i importowanie od nich dokumentów sprzedaży, co bardzo usprawnia pracę.

Mijają właśnie 2 lata od momentu przejścia na program Integra 7. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację cofnięcia się w czasie i powrotu do starego oprogramowania do serwisu oraz hurtowni. Obecnie nie jesteśmy niczym ograniczeni. System daje nam swobodę kreowania własnego biznesu w takim kierunku jakiego sami oczekujemy. Zakres oprogramowania można dobrać od indywidualnych potrzeb klienta. Każdemu borykającemu się z problemem niewydolnego systemu mogę śmiało polecić produkt Integra. Wydaje mi się że powinie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających i trafić w gusta zarówno małych jak i większych przedsiębiorstw.

Z poważaniem Bartosz Szymański