Rekomendacja firmy Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o.

Integra Software

Rekomendacja firmy Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o.

Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o.
ul. Postępu 18; 02-676 Warszawa

Obsługa flot samochodowych – program First Stop Web Flota

First Stop jest ogólnoeuropejską siecią serwisów typu fast-fit, z 18-letnim doświadczeniem. Obecnie sieć liczy 70 serwisów franczyzowych w Polsce i blisko 1 700 w 25 krajach Europy.

Celem firmy jest zapewnić klientom najlepszy serwis, produkty oraz doradztwo techniczne. Podstawą działalności jest serwis opon, jak również usługi związane z mechaniką, takie jak: wymiana oleju, obsługa akumulatorów, elektroniczna diagnostyka pojazdów, serwis układów hamulcowych, serwis układów wydechowych oraz amortyzatorów.

Wraz z rozwojem sieci oraz rosnącymi potrzebami Partnerów franczyzowych, szczególny nacisk kładziemy na rozwój technologii IT. Obecnie, w Polsce, równolegle z rozwojem sieci, wspieramy implementację oprogramowania serwisowego Integra Car 7, dostarczanego przez firmę Integra Software. Narzędzie jest kompleksowym rozwiązaniem IT dla naszych Partnerów. Pozwala serwisom na: obsługę zleceń, zarządzanie przechowalnią opon i gospodarką magazynową, fakturowanie, prowadzenie finansów firmy. Ponadto nasi Partnerzy aktywnie korzystają z modułu CRM, oraz narzędzia wspomagającego rozliczenia systemu motywacyjnego.

Z perspektywy kilkuletniego doświadczenia współpracy z firmą Integra Software, możemy powiedzieć, że zarówno produkt, jego wdrożenie, jak również oferowane wsparcie techniczne, pozwalają nam zarekomendować dostawcę jako godnego zaufania i profesjonalnego Partnera.

Satysfakcjonujące doświadczenia z Integra Software w zakresie programu Integra Car 7, skłoniły nas również do podjęcia decyzji o współpracy przy projekcie budowy narzędzia do obsługi flot samochodowych.

Podstawowymi założeniami projektu było zbudowanie narzędzia, które pozwoli zarządzać procesem obsługi samochodów osobowych i dostawczych w zakresie opon. Narzędzie z definicji miało być przyjazne dla użytkownika i intuicyjne w  obsłudze. Konieczność wymiany danych z system SAP firmy Bridgestone, oraz kwestie dotyczące bezpieczeństwa informacji, wymagały bardziej zaawansowanego oprogramowania i powodowała dodatkowe trudności.

W rezultacie kilkunastomiesięcznej współpracy, z sukcesem uruchomiliśmy program First Stop Web Flota. Po pierwszych testach i pilotażowym wdrożeniu, możemy potwierdzić jego sprawne funkcjonowanie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt dużego zaangażowania zespołu pracowników firmy Integra Software i rzetelność w codziennej współpracy.

Z poważaniem

Piotr Bałda

National First Stop Manager