Zmiany w przepisach dla sklepów i serwisów samochodowych od października 2020 – JPK_V7

Zmiany w przepisach dla warsztatów samochodowych do 2020 roku

Integra Software

Od 1 października 2020 Ministerstwo Finansów nakłada na wszystkie przedsiębiorstwa obowiązek wysyłki deklaracji podatkowej w nowej strukturze JPK V7 więcej informacji na stronie Ministerstwa Finansów.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży części samochodowych jak i świadczący usługi mechaniczne muszą mieć na uwadze dostosowanie się do nowych zmian.

Ustawodawca zobowiązał podatnika do weryfikacji sprzedawanych towarów i świadczonych usług pod kątem ich przynależności do jednej z 13 Grup Towarowo – Usługowych (GTU). Jeśli towar lub usługa będzie należeć do jednej z nich, podatnik będzie zobligowany do przypisania im właściwego kodu GTU w plikach kontrolnych JPK V7.

Ponadto ustawodawca wprowadził dodatkowe kody na dokumentach sprzedaży związane z rodzajem transakcji (np. kod „FP” –  faktura na podstawie paragonu). Informacje o kodach muszą zostać umieszczone w nowej strukturze pliku JPK V7.

Zmiany te pociągają za sobą konieczność zmodyfikowania systemów księgowych, aby pliki były zgodne z nowymi wymogami. Więcej informacji na temat funkcji w nowej wersji programu Integra ułatwiających przedsiębiorcy dostosowanie się do zmiany w przepisach znajduje się tutaj. 

O zmianach w przepisach dla warsztatów samochodowych do stycznia 2020 przeczytaj tutaj.

Oprogramowanie Integra może być rozszerzone o dodatkowy Interfejs finansowo-księgowy: Comarch Optima, Insert GT, Sage Symfonia. 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu biur rachunkowych oraz działów księgowości naszych klientów przygotowaliśmy dedykowane interfejsy usprawniające komunikację programu Integra z systemami księgowymi.